За добу ворог провів найбільше штурмів на Мар’їнському напрямку – Генштаб

Джерело: зведення Генерального штабу ЗСУ

Триває шістсот тринадцята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Оперативна ситуація на сході та півдні України залишається складною. Зокрема протягом доби відбулось 40 бойових зіткнень.

Ворог завдав 1 ракетний та 57 авіаційних ударів, здійснив 22 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. Крім того, сьогодні вночі, російські окупанти атакували Україну 5 ударними БпЛА типу “Shahed-136/131”. Силами та засобами протиповітряної оборони всі ворожі БпЛА знищено.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна ситуація без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи армії РБ виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України.

На Куп’янському напрямку ворог вів безрезультатні штурмові дії в районах Синьківки та Іванівки Харківської області, де наші захисники відбили 7 атак противника. Окупанти завдали авіаційних ударів неподалік Синьківки та Новоосинового Харківської області.

На Лиманському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. Завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісництва та Білогорівки Луганської області.

На Бахмутському напрямку ворог безрезультатно намагався відновити втрачене положення біля Андріївки. Завдав авіаційного удару в районі Кліщіївки Донецької області.

На Авдіївському напрямку ворог вів безрезультатні штурмові дії в районах населених пунктів Новокалинове, Авдіївка, Опитне, Первомайське Донецької області. Тут Силами оборони відбито понад 10 атак. Також противник завдав авіаційного удару поблизу Новобахмутівки та Авдіївки Донецької області.

На Мар’їнському напрямку ворог за підтримки авіації вів безрезультатні штурмові дії в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де наші воїни відбили 12 атак.

На Шахтарському напрямку ворог наступальних дій не вів. Окупанти завдали авіаційних ударів поблизу Золотої Ниви та Старомайорського Донецької області.

На Запорізькому напрямку противник 4 рази намагався відновити втрачене положення в районі Роботиного Запорізької області, успіху не мав. Ворог завдав авіаційних ударів біля Новоданилівки та Роботиного Запорізької області.

На Херсонському напрямку окупанти завдали авіаційних ударів в районах населених пунктів Веселе, Одрадокам’янка, Тягинка, Іванівка Херсонської області.

Своєю чергою, Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку та штурмові дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Протягом доби авіація Сил оборони завдала 16 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Підрозділи ракетних військ уразили пункт управління та 6 артилерійських засобів противника, — зазначили у зведенні Генштабу.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.