Померла пацієнтка, якій першій в Україні пересадили комплекс серце-легені
Джерело: Перше медоб’єднання Львова
Через гостре відторгнення донорських органів у Львові померла пацієнтка, якій минулого тижня пересадили комплекс серце-легені.
“Попри всі зусилля медпрацівників і вдало виконану операцію, її не вдалося врятувати: відбулося гостре відторгнення донорських органів. Стан пацієнтки стрімко погіршився на другу добу після трансплантації. Команда наших лікарів та лікарів Інституту серця робили усе можливе, аби його стабілізувати. Навіть підʼєднали ЕКМО – апарат, який замінює роботу серця і легень. Однак на такому ранньому етапі подолати гостре відторгнення одночасно двох органів було майже неможливо. Всі реанімаційні заходи, на жаль, виявилися марними”, – йдеться у дописі.
Як повідомляли Букви, у ніч з 24 на 25 жовтня в Україні у Львові здійснити унікальну трансплантацію та вперше пересадили комплекс серце-легені. Операція тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.
Органокомплекс отримала 38-річна Ніна з Київщини, яка мала ваду серця від народження. Згодом та зіпсувала і легені. Ніна чекала на трансплантацію 15 років, 9 місяців з яких – в Індії.
Донором органів став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП.
- Немовляті, який має синдром Гурлера, зробили трансплантацію кісткового мозку від донора зі Сполучених Штатів Америки.
- Хірурги пересадили свинячу нирку людині з мертвим мозком і понад місяць вона працювала нормально. Такий критичний крок до операції нью-йоркська команда сподівається згодом спробувати на живих пацієнтах.
- Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже мала двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.
- У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.
- У Львові команда Центру трансплантології Першого медоб’єднання здійснила трансплантацію хлопчику з Тернопільщини на його день народження. Влад став наймолодшим пацієнтом, якому пересадили нирку від посмертного донора у Центрі.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.
Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.
Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.
Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.
Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.