В Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови
Джерело: Міністерство освіти і науки України
В Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови “Future Perfect”, мета якого – офіційно зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні.
За даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 88% опитаних вважають, що українці мають обов’язково вивчати англійську мову.
Окрім того, трансформація статусу англійської як мови міжнародного спілкування в Україні – це важливий крок до членства в ЄС, що дасть змогу підвищити конкурентоспроможність українського бізнесу, науки, освіти інновацій та органів влади.
Саме тому президент України ініціював запуск національної програми “Future Perfect”, що сформує попит на англійську мову серед українців.
Координуватимуть мовну програму Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство освіти і науки України й Міністерство культури та інформаційної політики України.
Програма Future Perfect передбачає продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них – платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.
Платформа для вивчення мов з персоналізованим підходом Promova пропонує українцям Premium-доступ до всіх мовних курсів на 3 роки. А онлайн-платформа для вивчення англійської Empower від Кембриджського університету доступна для українських викладачів та студентів.
Результати дослідження від British Council показують, що вчителі англійської мови мають дуже високий рівень володіння мовою: понад 90% з них мають рівні CEFR B2 або C1. Саме викладачі задають планку для основи, на якій будуватимуться інновації та мовна політика в майбутньому.
Мовна програма “Future Perfect” допоможе розширити застосування англійської мови у публічних сферах суспільного життя, стимулювати вивчення мови для кожної з груп – освітян, держслужбовців, підприємців, громадян та органів місцевого самоврядування. Це допоможе створити сприятливий мовний клімат для всіх, хто живе та працює в Україні.
До програми “Future Perfect” можуть долучатися бізнеси, організації та ініціативи, які допомагають українцям вивчати англійську мову. Відтепер можна стати частиною програми зі своїм проєктом, надіславши власні безоплатні для вивчення інструменти для розгляду на електронну пошту: osvita@thedigital.gov.ua.
“Уряд планує запустити всеосяжну й доступну програму з вивчення англійської мови. Відкриту для кожного, незалежно від фінансового стану чи місця проживання. З індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів. Про це розповів під час презентації національної програми з популяризації англійської мови в Україні. Президент України Володимир Зеленський подав до Парламенту законопроєкт, який офіційно закріплює її статус як мови міжнародного спілкування в Україні. Уже зараз українці, які володіють англійською мовою, мають переваги на ринку праці. Це вища зарплата, більше кар’єрних можливостей, здатність швидше розвиватися і в разі потреби здобувати новий фах. Українці створюють конкурентні продукти та сервіси, які здатні підкорити світ. Англійська мова буде двигуном їх просування, драйвером успіху та запорукою самореалізації для тисяч людей”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
- Народний депутат України Володимир В’ятрович повідомив, що гуманітарний комітет парламенту підтримав законопроєкт № 9432 про англійську мову з вилученням з нього усіх норм щодо кіно та телебачення.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до українських телеканалів з закликом вести етери виключно державною мовою.
Президент Гарварду Алан Ґарбер добровільно погодився на 25-відсоткове зниження своєї зарплати у 2026 фінансовому році. Це частина масштабного скорочення витрат, до якого вдається університет, зіткнувшись із дефіцитом бюджету на мільярди доларів.
У центрі французького міста Шоффай застрелили 55-річну українку Анжелу Безкревну. Тіло жінки виявили на вулиці близько п’ятої години ранку у понеділок, 12 травня.
Попри санкції, арешт активів і передачу банків державі, низка фінансових установ, які раніше були пов’язані з В’ячеславом Богуслаєвим, зберігає чинні ліцензії. Національний банк України, який є регулятором ринку, не надає жодних пояснень щодо причин невідкликання цих дозволів.
Співробітники Державного бюро розслідувань провели обшуки у помешканні українського дипломата Костянтина Єлісєєва у справі так званих “Харківських угод” 2010 року. У партії “Європейська Солідарність” назвали ці дії безпідставним тиском і закликали припинити переслідування опонентів.
Служба безпеки України повідомила про заочну підозру колишньому капітану збірної України з футболу, який надавав фінансову підтримку армії РФ. СБУ не розкриває імені підозрюваного, проте оприлюднені факти вказують на Анатолія Тимощука.