США майже припинили стежити за ХАМАС після теракту 11 вересня – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Спецслужби США майже припинили шпигувати за ХАМАСом та іншими палестинськими угрупованнями після терористичної атаки 11 вересня 2001 року.

Натомість американці спрямували ресурси на стеження за лідерами Аль-Каїди, а згодом й Ісламської держави.

Як розповіли у виданні, США були переконані, що ХАМАС ніколи безпосередньо не погрожував Америці. У зв’язку з цим Вашингтон передав відповідальність Ізраїлю та був впевнений, що його Служби безпеки зможуть виявити будь-яку загрозу. За словами високопоставленого посадовця по боротьбі з тероризмом, який говорив на умовах анонімності, це мала бути “добре продумана ставка”.

Незважаючи на величезний бюджет та репутацію країни, у якої “всюди є очі і вуха”, спецслужбам США доводиться розставляти пріоритети для своїх цілей за допомогою складного формального процесу. Зокрема, за словами чиновників, в останні роки це призвело до того, що більше ресурсів було зосереджено на Китаї і менше на Близькому Сході.

Водночас деякі посадовці зауважують, що США неправильно оцінили загрозу для американського народу. Враховуючи, що понад 30 американців загинули, а 10 зникли безвісти, побоювання регіональної війни зростають.

“Що стосується провалів розвідки, які дійсно в основному лежать на Ізраїлі, я вважаю, що ми також повинні розділити деяку провину за те, що пропустили цю подію. Здається, що передача цілі ізраїльтянам мала наслідки”, – прокоментував відставний оперативний офіцер ЦРУ Марк Полімеропулос.

У мережі набирає популярності відео 2014 року, на якому Роберт Прево — новообраний Папа Римський Лев XIV — виконує святкову пісню “Feliz Navidad” на різдвяній вечірці у Перу.

12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди між Україною та США стосовно спільного використання рідкісноземельних металів.

На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.

Плантації бананів у Латинській Америці та Карибському басейні опинилися під загрозою зникнення через зміну клімату. Згідно з дослідженням, майже 60% нинішніх територій вирощування бананів у цьому регіоні можуть стати непридатними до 2080 року.

Ізраїль звернувся до суддів Міжнародного кримінального суду з проханням скасувати ордери на арешт прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Галланта.