На ТОТ України значний дефіцит кадрів через відмову більшості мешканців співпрацювати з РФ
Джерело: Центр національного спротиву
Через дефіцит кадрів окупаційні адміністрації просять Москву відрядити більше педагогів на тимчасово захоплені території України.
Дефіцит кадрів спричинений тим, що більшість місцевих жителів відмовляються співпрацювати з російськими загарбниками. Відтак, окупаційні адміністрації звернулись до РФ з проханням вислати більше педагогів для роботи в окупаційних школах.
Фактично мовиться про гастарбайтерів, які будуть займатись поширенням російської пропаганди серед українських дітей.
У ЦНС зазначили, що окупанти продовжують політику геноциду української нації на ТОТ, зокрема шляхом зміни самоідентифікації дітей. В цьому процесі головну роль відіграють школи, де так звані “вчителі” насаджують російську пропаганду українським дітям.
- В Центрі національно спротиву повідомляють, що російські окупанти мають значний дефіцит кадрів на тимчасово окупованих територіях через незгоду місцевого населення співпрацювати з ними.
- У тимчасово окупованому Шахтарську Донецької області проблеми з вивезенням сміття через відсутність працівників у сфері комунальних послуг.
Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.