Польща подовжує контроль на кордоні зі Словаччиною через занепокоєння щодо мігрантів

Джерело: Reuters

У Польщі продовжили тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною до 22 листопада, очевидно, у відповідь на спроби нелегальних мігрантів потрапити зі словацької території.

За даними уряду Словаччини, опублікованими в жовтні, кількість мігрантів, які прибувають до Словаччини, в основному з Близького Сходу та Афганістану, зросла в 11 разів до майже 40 000 осіб цього року.

Прикордонний контроль продовжується на період з 3 листопада 2023 року до 22 листопада 2023 року, – мовиться у постанові Міністерства внутрішніх справ Польщі.

Тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною ввели 4 жовтня, тоді рішення у Варшаві пояснили “серйозною загрозою нелегальної імміграції на польсько-словацькій ділянці державного кордону”. Згодом захід продовжили до 2 листопада.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Згідно з постановою, кордон можна перетинати через вісім автомобільних, три залізничні та одинадцять пішохідних переходів.

В агентстві нагадали, що у вересні Німеччина також запровадила перевірки на кордонах зі своїми сусідами, оскільки країни зіштовхуються зі зростанням нелегальної міграції, тоді як ЄС укладає нову міграційну угоду, яка перегляне правила поводження з нелегально прибулими.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.