Аналітики ISW прокоментували статтю Залужного про війну в Україні
Джерело: Інститут вивчення війни
Стаття Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного про характер війни в Україні демонструє його міркування щодо змін, які повинна здійснити Україна, щоб подолати нинішню “позиційну” стадію війни.
Як зауважили аналітики, Залужний сказав, що війна “поступово переходить у позиційну форму”, і додав, що для вирішення цієї ситуації ЗСУ необхідно отримати перевагу в повітрі, проривати мінні загородження в глибину, підвищити ефективність контрбатарейної боротьби, створити і підготувати необхідні резерви і нарощувати можливості радіоелектронної боротьби.
На думку експертів, стаття Головнокомандувача ЗСУ зосереджена на поясненні того, що теперішній позиційний характер війни є результатом “технологічно-тактичного паритету на полі бою і широкого використання мінних загороджень російськими та українськими військовими”.
“Залужний перерахував можливості, які відкриваються перед Україною у зв’язку з викликами з боку РФ, включаючи значні втрати, яких зазнала російська авіація, використання Україною західного ракетного та артилерійського озброєння, а також нездатність росіян скористатися своїми людськими ресурсами через політичні, організаційні та мотиваційні проблеми”, – йдеться в огляді.
Як зазначили в ISW, Залужний дійшов висновку, що позиційна війна вигідна росіянам, оскільки вона затягує час і може дозволити їм досягти переваги в певних сферах.
При цьому аналітики зазначили, що в колонці Залужного йшлося про те, як відновити маневр у позиційній війні, а не про те, що вона зайшла в глухий кут.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що загроза переходу до позиційної війни — це серйозний виклик для України. Генерал пояснив, що затягування вигідне противнику, оскільки надасть йому можливість відновлювати та нарощувати свій воєнний потенціал.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 30 березня. Від початку цієї доби відбулося 147 бойових зіткнень.
У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.
У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.
Президент Фінляндії Александр Стубб пропонує встановити термін для зупинення вогню у війні в Україні. Зокрема він обговорив із главою США Дональдом Трампом початок перемир’я 20 квітня.