РФ не здатна облаштувати належний побут своїм силам на фронті – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Розвідка Сполученого Королівства проаналізувала свідчення російських військових та дійшла висновку, що РФ зіштовхнулася з проблемами щодо облаштування побутових умов армійців на полі бою в Україні.

Зокрема аналітики звернули увагу на конференцію під назвою “Огарковские чтения”, названу на честь начальника Генерального штабу Збройних Сил СРСР Ніколая Огаркова.

Під час конференції російські солдати, які повернулися з фронту в Україні, розповіли, що тижнями поспіль були “мокрими з ніг до голови” на передовій.

“Один солдат зазначив, що через ризик обстрілу з боку українських сил “не міг закип’ятити навіть чашку чаю”. Він поділився, що жив та харчувався “одноманітною” їжею в багнюці, що проникає звідусіль”, – йдеться в огляді.

Водночас експерти зауважили, що підтримка гідного рівня особистого комфорту й належного управління на оборонних позиціях є складним завданням для будь-якої армії.

“Однак дані з відкритих джерел вказують на те, що російські війська, як правило, дуже погано виконують базові правила польового управління. Це, ймовірно, частково спричинено дефіцитом мотивованих молодших командирів, а також нестабільною логістичною підтримкою”, – резюмували аналітики.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.