Ердоган сприятиме ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО

Джерело: Reuters

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що намагатиметься максимально сприяти парламентській ратифікації членства Швеції в НАТО, водночас додав, що Стокгольм все ще “не вжив достатніх заходів стосовно курдських бойовиків”.

Минулого місяця Ердоган подав до парламенту для ратифікації законопроєкт про схвалення заявки Швеції на членство в НАТО, цей крок привітали Альянс і Стокгольм. Спочатку Туреччина висунула заперечення, заявляючи, що Швеція приховує групи, які вона вважає терористичними.

Виступаючи перед журналістами, Ердоган пояснив, що Стокгольм вжив певних заходів відносно протестів, організованих забороненою Робітничою партією Курдистану (РПК), але не щодо діяльності РПК у Швеції.

Нашим обов’язком було подати це до парламенту на першому етапі, ми це зробили, — зазначив Ердоган.

Він також додав, що заплановані переговори в парламенті про державний бюджет Туреччини на 2024 рік тепер матимуть пріоритет, припускаючи, що затвердження членства Швеції в НАТО може бути не швидким.

Водночас, глава Туреччини наголосив, що намагатиметься максимально сприяти роботі щодо ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО.

Ми намагатимемось демонструвати позитивні зусилля, наскільки це можливо на цей момент, якщо наші партнери ставляться до нас позитивно.

Законопроєкт має бути схвалений парламентським комітетом закордонних справ перед голосуванням генеральної асамблеї. Тоді Ердоган підпише закон.

Зауважимо, 23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.