Археологи виявили у Китаї ями зі скелетами 120 коней

Джерело: Live Science

Археологи знайшли у Китаї залишки обнесеного стіною міста бронзової доби, у якому колись знаходилися палац, рів, цвинтарі, жертовні ями, гончарні майстерні та бронзоливарний завод. У кількох таких ямах було поховано 120 коней, принесених у жертву.

Як розповіли у виданні, давнє місто, відоме як Яохеюань, розташовувалося біля підніжжя гір Люпань на північному заході Китаю. У минулому це був культурний та політичний центр, який займав важливе місце у період династії Західної Чжоу (1045 – 771 рік до нашої ери).

У цій частині країни знайдено й інші пам’ятки бронзової доби. Утім, вчені переконані, що Яохеюань був регіональним центром того часу. Про це свідчить масштаб та різноманітність структур, виявлених під час розкопок.

Зазначено, що людські та тваринні жертвопринесення були звичайною практикою для міста. Підтвердженням цього є численні гробниці, в яких спочивають кістки коней, волів, кіз, курей, собак та кроликів, похованих поряд із людьми.

Зокрема вчені знайшли шість жертовних ям із рештками коней, складених шарами. Деякі зі скелетів розділили на сегменти. Це говорить про те, що тварин розчленували перед тим, як скинути в яму. Загалом археологи знайшли скелети 120 коней, у тому числі лошат.

Крім того, дослідникам вдалося знайти безліч артефактів, розкиданих по всьому місту. Зокрема керамічні форми, предмети з нефриту та каменя, лакові вироби, посудини із селадону та кістки.

Водночас під час розкопок за межами міста-фортеці виявлено залишки будинків, зольників, ям для зберігання, печей та доріг, а всередині міських стін дослідники знайшли складну мережу каналів, що перетинають поселення.

Цьогоріч новорічні свята в Києві відзначатимуть без масових зібрань, заходів та ярмарків. Рішення ухвалила Рада оборони столиці з урахуванням безпекових вимог та режиму обмеження використання електроенергії.

Закон про позбавлення зрадників державних нагород, ухвалений Верховною Радою 20 листопада, частково вніс зміни до норми євроінтеграційного закону про позбавлення майна корупціонерів.

Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення президента РФ Володимира Путіна розпочати війну проти України було його “фатальною помилкою”.

У ніч на 27 листопада російські окупаційні війська атакували Україну 89 безпілотниками.

25 листопада внаслідок російського обстрілу загинув пастор Церкви адвентистів сьомого дня Артур Кучерявенко. Свої співчуття у зв’язку із цим висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.