За жовтень РФ виготовила 115 високоточних ракет — розвідка
Джерело: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК-Україна”
За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів. Представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький зауважив, що нині в запасах країни-агресора є близько 870 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня.
Серед ракет, виготовлених за жовтень у РФ, були:
- 40 крилатих ракет Х-101;
- 30 балістичних ракет “Іскандер-М”;
- 20 крилатих ракет “Калібр”;
- 12 крилатих ракет “Іскандер-К”;
- 9 крилатих ракет Х-32;
- 4 аеробалістичні ракети “Кинджал”.
За словами Скібіцького, росіяни вичікують навантаження на українську енергосистему перед тим, як атакувати об’єкти інфраструктури в осінньо-зимовий період.
“Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля”, – пояснив представник ГУР МО України.
Тактика ворога може включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БпЛА.
“За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. […] Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і, відповідно, вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми”, – додав Вадим Скібіцький.
- Національна служба розвідки Південної Кореї повідомила журналістам Bloomberg, що Північна Корея відправила в Росію понад 1 мільйон артилерійських снарядів.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.