За жовтень РФ виготовила 115 високоточних ракет — розвідка

Джерело: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК-Україна”

За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів. Представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький зауважив, що нині в запасах країни-агресора є близько 870 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня.

Серед ракет, виготовлених за жовтень у РФ, були:

  • 40 крилатих ракет Х-101;
  • 30 балістичних ракет “Іскандер-М”;
  • 20 крилатих ракет “Калібр”;
  • 12 крилатих ракет “Іскандер-К”;
  • 9 крилатих ракет Х-32;
  • 4 аеробалістичні ракети “Кинджал”.

За словами Скібіцького, росіяни вичікують навантаження на українську енергосистему перед тим, як атакувати об’єкти інфраструктури в осінньо-зимовий період.

“Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля”, – пояснив представник ГУР МО України.

Тактика ворога може включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БпЛА.

“За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. […] Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і, відповідно, вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми”, – додав Вадим Скібіцький.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.