Зеленський: Україна очікує висновок ЄС щодо виконання рекомендацій Єврокомісії
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
7 листопада, у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський що завтра, 8 листопада Україна очікує на історичний висновок Європейського Союзу — звіт стосовно виконання Україною рекомендацій Єврокомісії.
Зеленський заявив, що щоденна увага приділяється відносинам із Європейським Союзом.
Завтра важливий день. Ми очікуємо історичний висновок Євросоюзу – звіт щодо виконання Україною рекомендацій Єврокомісії. І вже готуємо наші подальші кроки – після цього звіту. Нашу законодавчу роботу, посилення інституцій держави, — зазначив глава держави.
Він зауважив, що Україна вже пройшла великий шлях у наближенні до Євросоюзу. Також наголосив, що наша держава абсолютно свідома того, що набути членство в Євросоюзі – “це і політичне рішення всіх країн, які вже у спільноті та хочуть бачити нову державу в Євросоюзі, але це також і робота самої держави”.
Президент запевнив, що завдання влади — це наближення й адаптація стандартів ЄС, практик спільноти. Окрім цього, Зеленський висловив переконання, що Україна неодмінно буде в ЄС, і прийде до цього, зокрема, завдяки трансформації держави – “внутрішній трансформації, яка абсолютно відповідає інтересам наших людей”.
ЄС для України – це економічна безпека та соціальна стабільність, а Україна для ЄС – це посилення всієї спільноти. І дуже важливо, щоб депутати Верховної Ради України продовжували підтримувати необхідні для нашої євроінтеграції законодавчі ініціативи, — мовив у зверненні глава держави.
Зауважимо, виконавча влада Європейського Союзу збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною в заявці на членство в ЄС, що є ключовим кроком у рішенні блоку щодо початку переговорів про вступ.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що хоче вивести підтримку України від Європейського Союзу на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Україні на шляху вступу до блоку.
- Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністрка країни Кая Каллас.
- Вже 8 листопада Європейська комісія може опублікувати звіт щодо прогресу кандидатів на вступ до ЄС з рекомендацією стосовно початку переговорів щодо вступу України та Молдови.
- У документі Європейської комісії зазначено, що Україна виконала чотири із семи кроків, необхідних для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.