Українську стрічку «Ля Палісіада» номінували на премію Європейської кіноакадемії

Джерело: Держкіно

Український фільм “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, номінували на премію Європейської кіноакадемії у категорії “Відкриття року – приз FIPRESCI”.

Європейська кіноакадемія оголосила номінантів цьогорічної премії в категорії “Європейське Відкриття року” (European Discovery – Prix FIPRESCI). Серед шести фільмів у списку відтепер український іронічний детектив – “Ля Палісіада”.

“Ля Палісіада” став одним із небагатьох українських фільмів, який отримав номінацію на European Film Awards в категорії “European Discovery – Prix FIPRESCI”.

Переможці будуть оголошені 9 грудня на 36-ій церемонії вручення Європейської кінопремії в Берліні.

Світова премʼєра “Ля Палісіади” відбулася в основному конкурсі  на 52 International Film Festival Rotterdam. Там фільм отримав нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI). А також здобув перемогу в номінації “Найкращий повнометражний фільм” на 28 Vilnius International Film Festival “Kino Pavasaris” (Литва).

Стрічка “Ля Палісіада” стала найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків “Кіноколо” та найкращим фільмом на Ukraina Festiwal Filmowy (Польща).

Філіп Сотниченко отримав “Серце Сараєво” за найкращу режисерську роботу на Міжнародному кінофестивалі в Сараєво (Боснія та Герцоговина), а на Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві Володимир Усик отримав відзнаку за операторську роботу.

Сюжет фільму: Україна, 1996 рік. За 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують вбивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого. Занурені в заплутану справу й давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.