Литва виділить Україні 2 млн євро подолання соціальних наслідків війни
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів Литви
9 листопада на засіданні уряду Литви погодили виділення Україні 2 млн євро на ліквідацію соціальних наслідків повномасштабної війни з Росією.
Передбачається, що Литва передасть по 1 млн євро до Фонду інклюзії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Фонду солідарності України Банку розвитку Ради Європи, що підтримує проєкти соціального призначення.
Зауважується, що Литва невтомно підтримує Україну та її народ і сприяє різноманітним ініціативам через інструменти Європейського Союзу та міжнародні фінансові інституції.
Сила України – в її народі та його рішучості боротися з агресором, тому важливо не лише підтримувати український бюджет для збереження економічної стабільності, але не менш важливо зосередитися на соціальних наслідках війни… Тому ми виділяємо кошти, які сприятимуть зміцненню соціального захисту країни, – зауважила міністерка фінансів Гінтаре Скайсте.
Очікується, що Литва перерахує кошти в обидва фонди до кінця 2023 року.
Варто зазначити, що раніше міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте заявила, що Європейський Союз має виділити більше коштів на підтримку України у своєму довгостроковому бюджеті та збільшити фінансування на військову логістику ЄС.
- Україна отримає від міжнародних партнерів понад 1,5 млрд євро військової допомоги.
- ЄС пропонує створити спеціальний фонд на 20 млрд євро для фінансування української армії.
- Європейська служба зовнішніх справ, також розробила план, який передбачає низку зобов’язань стосовно безпеки, які ЄС може взяти перед Україною.
- Міністерство оборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні, що містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.