Нацбанк випустив нову пам’ятну монету «Антонівський міст»
Джерело: Національний банк України
До річниці визволення Херсонщини Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету “Антонівський міст”.
Монета присвячена найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні – одній з трьох ключових переправ через Дніпро в Херсонській області, стратегічно важливому об’єкту для регіону та країни в цілому.
За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета “Антонівський міст” ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.
Проте її реверс – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.
Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
Монету виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом.
Дизайн реверсу монети виконали художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Дем’яненко.
Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.
- Національний банк України 27 жовтня ввів у обіг срібну пам’ятну монету номіналом 10 гривень “Українська мова” до Дня української писемності та мови.
- Національний банк України ввів до обігу пам’ятну монету “Український борщ” номіналом 10 гривень.
- 5 вересня з нагоди Дня воєнної розвідки України Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету “Воєнна розвідка України”. Монету присвятили героїчним воїнам-розвідникам, які нині стоять на захисті національних інтересів держави.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.