ЄС, ймовірно, не передасть Україні обіцяний мільйон боєприпасів до березня 2024 – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Європейська служба зовнішніх справ повідомила дипломатів ЄС, що блок, ймовірно, не виконає зобов’язання надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.
Відповідно до планів, розроблених на початку цього року, ЄС пообіцяв надати Україні артилерійські боєприпаси протягом 12 місяців, спочатку за допомогою наявних запасів, а потім через контракти про спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей.
Наразі Україні передали близько 30% обіцяної кількості боєприпасів.
Зазначають, що виходячи з обсягу контрактів, підписаних на сьогодні, існує ризик, що Україні не нададуть обіцяну кількість боєприпасів до березня 2024 року.
Представник Європейської служби зовнішніх справ відмовився коментувати це питання, посилаючись на конфіденційний характер обговорень.
- Фон дер Ляєн: Навесні 2024 року ЄС може постачити Україні обіцяні мільйон боєприпасів.
- Голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер попередив, що у західних військових закінчуються боєприпаси для України та закликав країни блоку збільшити виробництво, щоб “утримувати Україну в боротьбі з російськими загарбниками”.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.