Австралія запропонувала жителям островів Тувалу «кліматичний» притулок
Джерело: BBC
Влада Австралії запропонувала притулок громадянам Тувалу через катастрофічні наслідки зміни клімату, уклавши знакову нову угоду між двома країнами.
Як розповіли в агентстві, Тувалу, держава-острів у Тихому океані, є однією з країн, які піддаються найбільшому ризику через підвищення рівня моря внаслідок зміни клімату.
Загалом у країні проживає 11 200 громадян, і її влада неодноразово закликала світ до активніших дій для боротьби зі зміною клімату.
Відповідно до угоди, до 280 громадян Тувалу на рік отримуватимуть візи, які дозволять їм жити, працювати та навчатися в Австралії.
Примітно, що це перший випадок, коли Австралія пропонує дозвіл на проживання іноземцям через загрозу зміни клімату.
“«Це буде вважатися визначним днем, коли Австралія визнала, що ми є частиною тихоокеанської сім’ї, а разом з цим і відповідальність діяти”, — прокоментував очільник австралійського уряду Ентоні Албаніз.
Своєю чергою, прем’єр-міністр Тувалу Каусея Натано назвав укладену угоду “маяком надії”, і “не просто віхою, а гігантським кроком вперед у нашій спільній місії щодо забезпечення регіональної стабільності, стійкості та процвітання”.
- За словами науковців, рівень моря у 2014-2016 роках піднявся на 15 міліметрів, що майже вдвічі більше, ніж прогнозували кліматичні моделі.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.