У США прагнуть недопустити, щоб Росія стала одним з головних експортерів СПГ — FT
Джерело: Financial Times
У США намагаються недопустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збої на світових енергетичних ринках.
Європейські країни надалі імпортують російський СПГ, бо РФ зменшила постачання трубопровідного газу на континент. Раніше Штати намагалися уникати перебоїв у постачаннях, щоб не посилювати тиск на союзників, які мають проблеми з дефіцитом.
Проте держдепартамент США у листопаді запровадив санкції стосовно нового російського проєкту “Арктик СПГ 2”. У такий спосіб Вашингтон фактично заблокував від купівлі газу з цього постачальника країни Європи та Азії. Російське підприємство почне видобуток наступного року.
“Хоча США та їхні союзники і раніше накладали санкції на російські енергетичні проєкти у відповідь на війну в Україні, прагнучи позбавити їх фінансування та обладнання, це перший випадок, коли санкції безпосередньо торкнулися постачання СПГ”, – йдеться в повідомленні.
“Арктик СПГ 2” розташовано на гиданськоському півострові, що на півночі Західносибірської низовини. Цей третій проєкт РФ свідчить про плани Москви закріпитися як провідний експортер у цій галузі.
До 2030 року Кремль запланував наростити виробництво 100 млн тонн СПГ на рік, що втричі більше ніж зараз. На цей проєкт при повному видобутку припадатиме 20% від плану.
Російській приватній компанії “Новатек” належить 60% “Арктик СПГ 2”. Ще акціонерами є французька TotalEnergies, дві китайські державні компанії та японське спільне підприємство між торговим домом Mitsui & Co і підтримуваною урядом Jogmec.
- У четвер, 2 листопада, в заяві міністерства торгівлі США зазначили, що адміністрація Байдена додала 12 російських компаній до торговельного чорного списку за підтримку російських військових безпілотниками.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.