На Prozorro завершилися торги на постачання їжі для ЗСУ

Джерело: Міноборони

13 листопада на платформі електронних закупівель Prozorro відбулися торги на постачання їжі для ЗСУ – наразі триває визначення переможців.

Загалом проторговано 30 лотів на суму майже 11 мільярдів гривень.

Про результати торгів Міноборони повідомить на своїх інформаційних ресурсах після завершення процедури закупівель.

Переможці торгів будуть забезпечувати Збройні сили України їжею у період з 1 січня до 31 березня 2024 року.

Нагадаємо, що 1 листопада Міністерство оборони України оголосило про початок торгів на закупівлю їжі для Збройних сил України. Відтепер вони відбуватимуться за новими правилами.

Міністерство оголосило торги не на пів року, а на три місяці: з січня до березня 2024 року включно. Протягом цього періоду переможці тендерів будуть забезпечувати ЗСУ їжею.

Зокрема, Міністерство оборони розробило механізм, який дозволить меншим компаніям брати участь у закупівлях. Він полягає в тому, що великі лоти розділено на менші, і тепер на торги виставлено не 22 пропозиції, а 30. Це створить рівні умови для учасників закупівель.

Згідно з правилами, кожен учасник торгів приходить на них із каталогом, в якому – 409 найменувань продуктів для ЗСУ. Відтепер на кожен продукт встановлено верхню і нижню граничні ціни.

Цей запобіжник ввели після того, як команда міністерства, разом із представниками громадськості та антикорупційною радою, проаналізувала корупційні ризики попередніх угод.

Відсутність цих меж раніше дозволяла учасникам торгів маніпулювати цінами на їжу. Деякі постачальники ставили високу ціну в каталозі на продукти, які військові частини замовляли часто. А на товари, які військові замовляли рідко або взагалі не замовляли – ставили дуже низьку ціну. Як наслідок середня ціна товарів на каталог була штучно заниженою.

“Зміни у правилах закупівель їжі – це тимчасовий захід, який дозволяє вже зараз суттєво знизити корупційні ризики – ще до того, як повноцінно запрацює Державний оператор тилу”, – пояснили в оборонному відомстві.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.