Франція видала міжнародний ордер на арешт президента Сирії
Джерело: France24
У середу, 15 листопада, судове джерело та позивачі у справі повідомили, що Франція видала міжнародний ордер на арешт президента Сирії Башара Асада, якого звинувачують у причетності до злочинів проти людяності через хімічні атаки у 2013 році.
Судове джерело також повідомило, що Асада підозрюють у причетності до воєнних злочинів у зв’язку з нападами, в результаті яких у серпні 2013 року поблизу Дамаска загинуло понад 1400 осіб.
Також видано міжнародні ордери на арешт брата Асада Махера, де-факто начальника сирійського елітного військового підрозділу, і двох генералів збройних сил.
Підрозділ паризького суду, який займається злочинами проти людяності, розслідує хімічні атаки з 2021 року.
Франція претендує на всесвітню юрисдикцію щодо ймовірних воєнних злочинів і злочинів проти людства.
Розслідування відбулося після судової скарги, поданої неурядовою організацією “Сирійський центр медіа та свободи вираження поглядів” (SCM), Асоціацією юристів Open Society Justice Initiative (OSJI) і Сирійським архівом – органом, який документує порушення прав людини в Сирії.
“Це величезна подія. Незалежна юрисдикція визнає, що хімічна атака не могла відбутися без відома сирійського президента, що він несе відповідальність і повинен нести відповідальність”, – сказав президент SCM Мазен Дарвіш.
За словами Дарвіша, справа проти Асада та інших була підкріплена свідченнями свідків і глибоким аналізом сирійської військової системи командування.
Уряд Сирії заперечує звинувачення, які також викликали судові скарги в Німеччині та інших європейських країнах.
- Як розповіли у виданні, у закритій кімнаті на армійському складі в місті Пуебло у Колорадо група роботів знищує частину останнього відомого у світі запасу хімічної зброї.
- Японська хімічна компанія Air Water Inc. розробляє рідкий біометан на основі коров’ячих відходів для використання як ракетного палива.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.