Катар домагається угоди між Ізраїлем і ХАМАС щодо звільнення 50 заручників — Reuters
Джерело: Reuters
15 листопада катарські посередники намагалися домовитися про угоду між ХАМАС та Ізраїлем, яка передбачала звільнення близько 50 цивільних заручників із Сектору Гази в обмін на триденне припинення вогню, повідомив офіційний представник.
Угода, яка обговорюється та координується зі США, також передбачатиме звільнення Ізраїлем деяких палестинців з ізраїльських в’язниць і збільшення обсягу гуманітарної допомоги.
Зауважується, що угода може стати найбільшим звільненням заручників, утримуваних ХАМАС, відтоді, як палестинські бойовики увірвалося через кордон Гази, напали на Ізраїль та захопили заручників в анклав.
ХАМАС погодився із загальними контурами цієї угоди, водночас Ізраїль все ще обговорює деталі, зазначило джерело.
Невідомо, скільки палестинців Ізраїль звільнить зі своїх в’язниць у межах обговорюваної угоди.
Обсяг переговорів під проводом Катару суттєво змінився за минулі тижні, але той факт, що переговори зараз зосереджені на звільненні 50 цивільних ув’язнених в обмін на триденне перемир’я, і те, що ХАМАС погодився з планом угоди, раніше не повідомлялося.
Держава Перської затоки Катар, яка має амбітні зовнішньополітичні цілі, тримає прямий зв’язок із ХАМАС та Ізраїлем. Раніше це допомагало досягти перемир’я між ними.
Загалом Катар, де ХАМАС має політичне представництво, веде посередництво між ісламістським угрупованням бойовиків та ізраїльськими офіційними особами щодо звільнення понад 240 заручників.
- Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу вкотре відкинув ідею припинення вогню в Газі, якщо не будуть звільнені заручники.
- Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оновила дані, згідно з якими щонайменше 239 заручників були викрадені терористами ХАМАС і вивезені у сектор Гази після нападу 7 жовтня.
- Бойовики угруповання ХАМАС використовували зброю з Північної Кореї для нападу на Ізраїль.
- За даними джерел офіційні особи США очікують нового етапу війни Ізраїлю проти ХАМАСу найближчими днями, коли ЦАХАЛ зменшить повітряні атаки і зосередиться на тактичній наземній операції.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.