До середини століття смертність від спеки може зрости учетверо – вчені
Джерело: Reuters
За даними міжнародної групи експертів у галузі охорони здоров’я, щорічна смертність від спеки до середини століття зросте на 370%, якщо температура підніметься на 2 градуси вище доіндустріального рівня.
Як розповіли в агентстві, вже в минулому році, при потеплінні приблизно на 1,1°С, люди в середньому пережили близько 86 днів із небезпечними для здоров’я температурами.
При цьому спеціалісти попереджають, що люди, старші за 65 років, є найбільш уразливими до різкого підвищення температури.
“Ми платимо життями”, – сказала виконавча директорка доповіді Марина Романелло про бездіяльність світу щодо зміни клімату.
Водночас вказано, що вплив спеки міг спричинити 490 мільярдів втрачених робочих годин у 2022 році, що майже на 42% більше, ніж у період з 1991 по 2000 рік.
Частіші хвилі тепла також можуть викликати продовольчу небезпеку для ще 525 мільйонів людей до середини століття.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.
У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.