Нацрада проведе перевірку «5 каналу» через етер з Іриною Фаріон݁
Джерело: засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення
Нацрада на засіданні 16 листопада ухвалила рішення про проведення позапланової перевірки “5 каналу”. Причина – етер з мовознавицею та нардепкою VII скликання Іриною Фаріон.
Під час засідання члени Нацради зауважили, що їм надійшли листи, зокрема від Уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця та СБУ щодо трансляції програми “Рандеву з Яніною Соколовою” від 4 листопада, де гостем була Фаріон.
Саме ці звернення стали підставою для позапланової перевірки телеканалу.
За словами члена Нацради Максима Онопрієнка, після моніторингу вище вказаної програми виявлено ознаки порушення закону “Про медіа”, який забороняє поширення дискримінаційних висловлювань щодо національності, віку, статі та інших ознак.
Перевірка “5 каналу” триватиме у період з 7 по 15 грудня 2023 року.
Що передувало?
Нещодавно українська мовознавиця публічно заявила, що не вважає українцями воїнів, котрі спілкуються на фронті російською мовою. У нещодавньому інтерв’ю для проєкту “Рандеву” вона розкритикувала захисників, які спілкуються мовою ворога.
“Я не можу назвати їх українцями. Якщо вони не говорять українською мовою – то нехай себе назвуть “русскіми”. Чому вони такі очманілі? Якщо вони такі моцні та великі патріоти – покажіть свій патріотизм,” – наголосила Фаріон.
Це викликало чимале обурення серед українців. Чимало публічних осіб також відреагували на заяву мовознавиці, розкритикувавши таку позицію.
Зокрема Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець зреагував на заяву мовознавиці Ірини Фаріон щодо російськомовних військових у лавах ЗСУ та звернувся до правоохоронних органів.
Відповідаючи на критику, Фаріон заявила, що боротьба з російською мовою всередині держави “важливіша, ніж боротьба на нульовій позиції”.
Через декілька днів Фаріон знову опинилась у центрі скандалу. 8 листопада студент-філолог з Криму написав мовознавиці Ірині Фаріон особистого листа на пошту, де висловив їй свою підтримку. Своєю чергою, Фаріон оприлюднила цей лист, не приховавши імені відправника. Згодом хлопця затримали росіяни.
Омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що звернувся до СБУ через те, що мовознавиця Ірині Фаріон поширила особисті дані студента-філолога з Криму, що призвело до його арешту з боку РФ.
Сама ж Ірина Фаріон вважає, що скандал навколо “зливу” нею особистих даних студента з окупованого Криму є “черговою провокацією” проти неї.
Також після скандалів у Львові студенти Національного університету “Львівська політехніка” вийшли на мітинг проти Ірини Фаріон. Вже наступного дня, 15 листопада, у Львівській політехніці повідомили про звільнення Фаріон.
- Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила серію експертиз, спрямованих на вивчення висловлювань і публікацій викладачки, мовознавиці та народної депутатки України VII скликання Ірини Фаріон.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав заклик президента США Дональда Трампа про 30-денне перемир’я в Україні і пригрозив Росії заходами.