Уряд виділив понад 180 млн грн на допомогу полоненим та членам їхніх сімей
Джерело: Міністерство економіки України
Кабінет міністрів України виділив з резервного фонду державного бюджету 180,7 млн грн на допомогу звільненим полоненим та родинам тих, хто наразі позбавлений особистої свободи державою-агресоркою.
Виділені урядом кошти надійдуть до Міністерства реінтеграції та будуть адресно спрямовані людям, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України або членам їхніх сімей.
Зокрема, з цих коштів 159,7 млн грн передбачається спрямувати на щорічну державну грошову допомогу, яка надається членам сімей полонених за кожен рік перебування людини в полоні.
Крім того, 21 мільйон гривень буде спрямовано на виплати по 100 тисяч гривень одноразової державної грошової допомоги звільненим із ворожого полону.
Кошти на банківські рахунки зазначених осіб перераховуватиме Мінреінтеграції.
“Україна не залишає людей, позбавлених агресором особистої свободи, та членів їх родин наодинці з бідою. Звичайно, найголовніше завдання, на вирішення якого спрямовані всі сили – повернути додому тих, хто ще перебуває у полоні. І воно вирішується. Водночас держава підтримує родини полонених та забезпечує соціальну підтримку тих громадян, яких звільнено”, – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
- В Україні планують створити змішані медичні комісії, які допоможуть повертати полонених українських військових.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вдалось повернути близько 2600 військовополонених. Однак деяких українців Росія відмовляється повертати – без пояснення причин.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.