Уряд виділив понад 180 млн грн на допомогу полоненим та членам їхніх сімей
Джерело: Міністерство економіки України
Кабінет міністрів України виділив з резервного фонду державного бюджету 180,7 млн грн на допомогу звільненим полоненим та родинам тих, хто наразі позбавлений особистої свободи державою-агресоркою.
Виділені урядом кошти надійдуть до Міністерства реінтеграції та будуть адресно спрямовані людям, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України або членам їхніх сімей.
Зокрема, з цих коштів 159,7 млн грн передбачається спрямувати на щорічну державну грошову допомогу, яка надається членам сімей полонених за кожен рік перебування людини в полоні.
Крім того, 21 мільйон гривень буде спрямовано на виплати по 100 тисяч гривень одноразової державної грошової допомоги звільненим із ворожого полону.
Кошти на банківські рахунки зазначених осіб перераховуватиме Мінреінтеграції.
“Україна не залишає людей, позбавлених агресором особистої свободи, та членів їх родин наодинці з бідою. Звичайно, найголовніше завдання, на вирішення якого спрямовані всі сили – повернути додому тих, хто ще перебуває у полоні. І воно вирішується. Водночас держава підтримує родини полонених та забезпечує соціальну підтримку тих громадян, яких звільнено”, – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
- В Україні планують створити змішані медичні комісії, які допоможуть повертати полонених українських військових.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вдалось повернути близько 2600 військовополонених. Однак деяких українців Росія відмовляється повертати – без пояснення причин.
До мережі потрапило відео з передової, де небайдужий чоловік рятує виснажене оленя, що заплуталося в оптоволоконних сітках. На кадрах також видно безліч загиблих тварин — їхні тіла залишилися в пастках.
Радник глави Росії Антон Кобяков під час Петербурзького міжнародного юридичного форуму заявив, що, мовляв, Радянський Союз “з юридичного погляду досі існує”. За його словами, таку думку давно висловлюють “фахівці з конституційного права” — зокрема закордонні.
21 травня президент Володимир Зеленський провів розмову з Генсеком НАТО Марком Рютте. Сторони зокрема обговорили ситуацію на фронті, тиск на Росію, формати перемовин щодо припинення вогню та узгодження санкцій. Також мовилося про подальшу співпрацю України з Альянсом.
Президент США Дональд Трамп під час нещодавньої розмови з європейськими лідерами дав зрозуміти, що вважає цілком реальною перемогу Росії у війні проти України.
П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував чіткий план дій, як зупинити Росію.