ЗСУ утримують позиції на лівому березі Дніпра Херсонщини – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Сили оборони продовжують ведення операцій лівому березі Дніпра в Херсонській області, утримують позиції та, ймовірно, додатково перекидають туди піхоту.

За словами одного з російських “воєнкорів”, українські сили продовжують перекидати додаткову піхоту на східний берег.

При цьому в Генштабі ЗСУ повідомили, що 18 листопада Сили оборони відбили 12 російських атак на східному березі Херсонської області.

Як розповіли аналітики, російські підрозділи проводили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, проте не здобули жодних підтверджених успіхів 18 листопада.

Водночас, за даними МО Росії, 18 листопада українські війська провели невдалі атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна в районі Синьківки, Діброви (7 км на південний захід від Кремінної) та Греківки (22 км на південний захід від Сватового).

Орім того, як зауважили фахівці, українські сили розпочали штурм під Бахмутом 18 листопада, але не досягли жодних заявлених або підтверджених успіхів.

Своєю чергою, російські підрозділи продовжували атакувати на північ і південь від Бахмута, але не досягли підтвердженого просування вперед.

Загарбники також продовжили наступати навколо Авдіївки 18 листопада і досягли незначних підтверджених територіальних успіхів.

Зокрема, геолокаційні кадри, опубліковані 18 листопада, свідчать про те, що російські війська незначно просунулися на північ від Авдіївського коксохімічного заводу та в промисловій зоні на південно-східній околиці Авдіївки.

За словами речника Таврійського угруповання українських військ полковника Олександра Штупуна, очікується, що російські армійці розпочнуть третю хвилю штурму Авдіївки і найближчим часом можуть активізувати артилерійську підготовку до штурму.

Штупун запевнив, що російські штурмові підрозділи “Шторм” і “Шторм-З” продовжують зазнавати значних втрат, і в деяких загонах залишилося лише від 10 до 15 відсотків особового складу від початкової чисельності.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.