РФ вистачить шість років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО – DGAP

Джерело: звіт Німецького товариства зовнішньої політики

Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Якщо війну в Україні буде заморожено, Росії вистачить 6 років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО, зауважується, у дослідженні DGAP.

Аналітики наголошують, що напад найімовірніше відбудеться на одну з країн Балтії.

Зауважується, що Німеччина та НАТО можуть надійно впливати лише на свою власну здатність стримувати та захищатися, а не на те, чи хоче Росія вести ще одну війну.

Час, потрібний Росії для відновлення своєї армії, має визначати темп НАТО. Блок повинен бути здатний відбити напад Росії щонайпізніше через десять, а краще через шість років, — мовиться у звіті.

У своїй новій стратегічній концепції НАТО описує Росію як найбільшу загрозу безпеці 31 союзника, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні. На відміну від попередніх аналізів, Альянс більше не виключає нападу з боку Росії. Питання не в тому, чи повинні Німеччина і НАТО бути здатними до війни, а в тому, коли.

Реінтеграція РБ до складу Росії передбачена російською конституцією і зараз вже здійснюється. У 2014 році Путін почав свою війну проти України. Хоча Москва не змогла досягти всіх своїх військових цілей, війна переросла в найбільшу в Європі за 75 років. Москва також неодноразово погрожувала окремим державам НАТО та Альянсу в цілому застосуванням ядерної зброї, — зазначають аналітики.

Попри значні втрати росіян на війні проти України, Росія може підготувати близько 280 тисяч новобранців на рік. Через шість років це буде приблизно 1,7 мільйона, а через десять років – приблизно 2,8 мільйона осіб, які пройшли військовий вишкіл.

Зараз Росія перетворює свою оборонну промисловість на військову економіку, використовуючи доходи від експорту нафти та газу.

За оцінками експертів і розвідувальних агенцій, Росії знадобиться від шести до десяти років, щоб відновити свою армію до такого стану, коли вона може ризикувати нападом на НАТО. Годинник почне цокати, щойно інтенсивні бойові дії в Україні припиняться. Тоді Росія може переорієнтувати нинішнє виробництво і працювати на відновлення армії.

Тож нині, спираючись на досвід навчання української армії, аналітики закликають адаптувати військовий вишкіл до реалій сучасного поля бою.

Триває 1132-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 915 тисяч осіб.

31 березня – третя річниця звільнення Бучі Київської області від російських окупантів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський хоче відмовитися від угоди про корисні копалини, і це може призвести до великих проблем.

За даними аналітиків, російські підрозділи просунулися на двох напрямках фронту.

Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.