Парламент Словаччини підтвердив обіцянку уряду припинити військову допомогу Україні
Джерело: Reuters
У вівторок, 21 листопада, парламент Словаччини затвердив уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо, підтримуючи програму політики, яка передбачає припинення державної військової допомоги Україні.
Минулого тижня коаліція Фіцо прийняла свою політичну програму, а парламент підтримав її під час голосування у вівторок.
Програма обіцяє спеціальний податок на прибутки банків і заходи щодо зниження процентних ставок за іпотекою. Вона спрямована на скорочення дефіциту загального державного бюджету до 0,5% ВВП у 2024 році.
Програма також містила передвиборчу обіцянку Фіцо припинити офіційну військову допомогу Словаччини Україні.
- Новий уряд Словаччини під керівництвом Роберта Фіцо не схвалив надання Україні чергового пакету військової допомоги на загальну суму 40,3 мільйона євро. Його було схвалено попереднім міністерством оборони країни.
- Проросійського Роберта Фіцо в середу, 25 жовтня, призначили прем’єр-міністром Словаччини на чотирирічний термін. Він повернувся до влади вчетверте після того, як під час виборчої кампанії пообіцяв припинити військову підтримку України та критикував санкції проти Росії.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.
Державний секретар США Марко Рубіо візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Туреччині 14-16 травня, щоб обговорити припинення війни між Росією та Україною.
Спецпредставник президента США Стів Віткофф на переговорах із главою РФ Володимиром Путіним покладався на російських перекладачів, повідомляють поінформовані джерела.
До Дня матері 11 травня потяги, що курсують Україною, отримали назви на честь залізничниць, чиї діти служать у лавах Сил оборони, віддали своє життя на захисті країни чи перебувають у полоні.