РФ поширює фейки про нібито дефіцит ліків в Україні: у МОЗ спростували

Джерело: МОЗ України

Росіяни поширюють неправдиву інформацію про нібито дефіцит ліків в українських аптеках – у МОЗ спростували російські фейки.

У відомстві зазначили, що росіяни все ніяк не можуть заспокоїтись через те, що не вдається розхитати українську медичну систему. Вже були міфи про біологічні лабораторії, де проводять медичні експерименти над українцями, ширилися фейки про спалахи холери, а ще – про карантин і блокпости по всій країні через “поширення” гепатиту А.

Тепер черговий фейк – в аптеках немає ліків. Така спам-розсилка прийшла на електронні адреси українців.

“Офіційно спростовуємо: жодного дефіциту ліків в Україні немає. Українці мають доступ до оригінальних та якісних генеричних лікарських засобів. Всі необхідні препарати наявні як в аптечних мережах, так і в медичних закладах. Окрім того, в медзакладах сформовано запас ліків, необхідний для якісного та безоплатного лікування пацієнтів”, – зазначили у МОЗ.

А також додали, що ще показово те, що росіяни, в межах цієї ж дезінформації, радять використовувати “народні” засоби як заміну препаратам із доказовою ефективністю.

“Дякуємо. Кращої антиреклами лікування “подорожниками” годі й уявити. Традиційно нагадуємо: довіряйте лише офіційним джерелам інформації”, – підсумували у МОЗ.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.