Експорт нафти РФ рекордно впав за 4 місяці на тлі санкцій проти «тіньового флоту» Путіна

Джерело: The Moscow Times

Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.

Минулого тижня танкери вивозили з морських портів РФ 2,7 млн ​​барелів на добу — мінімальний обсяг за три місяці, повідомляє Bloomberg. Порівняно з попереднім тижнем обсяги експорту знизилися на 580 тисяч барелів на день, або 16% — рекордно з початку липня, а доходи бюджету РФ від експортних мит стали найнижчими з кінця вересня — $68,1 млн проти $82,2 млн тижнем раніше.

Просіли насамперед постачання до Азії, яка після введення нафтового ембарго Євросоюзу забирає 9 із 10 барелів, які відправляються з Росії на експорт. За тиждень обсяги постачань до Індії та Китаю впали до найнижчого рівня з кінця серпня, тоді як експорт до Туреччини залишився стабільним — близько 400 тисяч барелів на день.

Джерела Reuters серед нафтотрейдерів зазначають, що після хвилі американських санкцій виникли побоювання нестачі танкерів для перевезення російських барелів. Вартість фрахту судна з портів Балтійського моря до Індії злетіла до $10 млн, хоча ще на початку місяця становила $8 млн, а у вересні – $5 млн.

Ми передбачаємо можливу нестачу суден для російської нафти, — зазначив одне з джерел агентства: суднові оператори побоюються жорстких заходів з боку США, які взялися покінчити з практикою продажу барелів з РФ.

У жовтні Мінфін США вніс до чорних списків танкери Yasa Golden Bosphorus та SCF Primorye, зареєстровані на компанії з Туреччини та ОАЕ. У листопаді під санкції потрапили ще три судна, що належали судноплавним операторам у Дубаї. Всі вони були викриті в порушенні “цінової стелі”, яка забороняє возити нафту російського походження за ціною, вищою за $60 за барель.

Станом на 21 листопада Urals продається за $61–63 за бочку, зауважили джерела Reuters. Це, як і раніше, на $20 дешевше за Brent, яка торгується близько $83, і суттєво нижче за рівні, які російський уряд заклав до бюджету. Проєкт бюджету РФ на найближчу трирічку зверстаний з розрахунку, що Urals коштуватиме $71,3 за барель у 2024 році, $70,1 — 2025-го і $70 — 2026-го.

Засновник Monobank Олег Гороховський у своєму Telegram-калані ОГо! в контексті сплати податків моделями OnlyFans дозволив собі масний жарт про “заднє число”, підкресливши його смайлом, який підморгує – аби в читачів точно не лишилося запитань щодо етичної сторони його допису. 

Прокуратура Києва подала позов до суду, вимагаючи скасувати договір на будівництво Подільського мосту через порушення під час тендеру та зростання вартості проєкту. Ціна договору за шість років зросла вдвічі – до 8,7 млрд гривень і продовжує зростати.

На війні в Україні, розв’язаній РФ, загинула українська письменниця і волонтерка Євгенія Духопельнікова.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання універсальний наземний роботизований комплекс CRAB-LS українського виробництва. 

Європейські країни нині проводять детальні переговори стосовно відправлення військового контингенту до України у разі припинення чи замороження війни з Росією. За словами співрозмовників агентства, мінімальна чисельність такої місії оцінюється у 40 тисяч військових. Разом з тим, панує думка, що для захисту України від повторення російської агресії потрібно 100 тисяч військових, підтвердив представник європейських служб безпеки.