У деякі прифронтові області України передали понад 300 акумуляторів Tesla Powerwall
Джерело: міністр цифрової трансформації Михайло Федоров
Українські прифронтові області отримати 326 акумуляторів Tesla Powerwall. Їх встановлять у п’яти регіонах на об’єктах критичної та соціальної інфраструктури, зокрема у лікарнях, школах, ЦНАПах та на інших важливих об’єктах.
“Це допоможе лікарям рятувати життя, вчителям проводити уроки, а українцям залишатися на зв’язку навіть під час можливих блекаутів”, – йдеться у повідомленні.
Ці акумулятори працюють за принципом павербанків, які треба заряджати. Акумулятор здатен тримати заряд впродовж 12–14 годин.
Акумулятори Tesla Powerwall отримали такі області:
- Миколаївська – 74;
- Запорізька – 43;
- Дніпропетровська – 77;
- Чернігівська – 84;
- Сумська – 47.
Їх було отримано безоплатно. Ініціативу Мінцифри підтримали уряд Польщі, Інститут телекомунікацій – Національний дослідний інститут у м. Варшава, Tesla Inc., американська благодійна організація Direct Relief та Благодійний фонд Євгена Пивоварова.
- В Україні на сьогодні приблизно 200 компаній вироблять дрони, деякі з них налагодили конвеєрне виробництво приладів. Як зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, нові з’являються практично щомісяця.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.