За прикладом НАТО: бюджет Міноборони на 2024 рік умовно поділено на три великі пакети

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що бюджет Міністерства оборони на наступний рік в розмірі 1,16 трильйона гривень умовно можна поділити на три великі пакети: видатки на закупівлю озброєння, видатки на персонал і експлуатаційні видатки.

“Бюджет Міноборони на наступний рік (1,16 трильйона гривень) умовно можна розбити на три великих пакети. Це – підхід країн НАТО, за яким вони категоризують свої оборонні видатки”, – зазначив Юрій Джигир.

За його словами, перший пакет – закупівля боєприпасів та озброєння, що становить більш ніж 20% нашого оборонного бюджету. Другий пакет – найбільший – персонал. Витрати на людей становитимуть більш ніж 70% бюджету. Це – грошове забезпечення, додаткові виплати за бойові завдання, навчання, харчування військовослужбовців і забезпечення речовим майном.

І третій пакет – експлуатаційні видатки. Вони включають паливо, підготовку війська, комунальні платежі, поточний ремонт.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.