За прикладом НАТО: бюджет Міноборони на 2024 рік умовно поділено на три великі пакети

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що бюджет Міністерства оборони на наступний рік в розмірі 1,16 трильйона гривень умовно можна поділити на три великі пакети: видатки на закупівлю озброєння, видатки на персонал і експлуатаційні видатки.

“Бюджет Міноборони на наступний рік (1,16 трильйона гривень) умовно можна розбити на три великих пакети. Це – підхід країн НАТО, за яким вони категоризують свої оборонні видатки”, – зазначив Юрій Джигир.

За його словами, перший пакет – закупівля боєприпасів та озброєння, що становить більш ніж 20% нашого оборонного бюджету. Другий пакет – найбільший – персонал. Витрати на людей становитимуть більш ніж 70% бюджету. Це – грошове забезпечення, додаткові виплати за бойові завдання, навчання, харчування військовослужбовців і забезпечення речовим майном.

І третій пакет – експлуатаційні видатки. Вони включають паливо, підготовку війська, комунальні платежі, поточний ремонт.

Німеччина схвалила значні обсяги продажу зброї для Туреччини, що знаменує зміну в тенденціях відносин між двома країнами після кількох років “холодної” співпраці.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.