День подяки: свято з тривалою історією, яке відзначають у багатьох країнах світу

Джерело: Букви

День подяки відзначає низка країн світу. Свято переважно пов’язане із закінченням сільськогосподарських робіт.

День подяки відзначається у США в останній четвер листопада, у Канаді — в жовтні, в Україні — у вересні. З 17 вересня 2017 року Свято подяки відзначається у форматі Всеукраїнського.

Зазвичай святкування відбувається у родинному  колі.

Традиційні страви:

  • запечена індичка (у журавлинному соусі);
  • гарбузовий пиріг;
  • запечений батат;
  • страви з кукурудзи.

Культура вдячності завжди була традицією у багатьох країнах світу. Не є винятком й Україна. Ще в давнину слов’яни відзначали Свято жнив на закінчення збору врожаю.

В Україні мають добру традицію святкування Свята Жнив вже понад 100 років. 3 березня 2006 року на зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій представили концепцію проведення Дня Подяки Богові на загальнонаціональному рівні. І хоча рішення у цьому питанні не прийнято ще й досі, 7 жовтня 2006 року в Україні вперше відбувся Всеукраїнський День Подяки. Християни з усіх областей України з’їхались до Києва, щоб подякувати Богові за хліб, за мир, за Україну. Участь у святкуванні взяли представники більшості християнських конфесій країни.

У 2007 році, 21 жовтня, вітаючи учасників свята, президент України Віктор Ющенко, відзначив його важливість у процесі духовного оновлення нації.

Традиція святкувати День подяки або ж Свято жнив публічно перемістилася в обласні центри.

17 вересня 2017 року, в межах відзначення 500-річного ювілею Реформації, вшанування якого було офіційно підтримано й Українською державою, відбулося святкування Всеукраїнського Дня Подяки на Хрещатику.

Сьогодні, 23 листопада, День подяки відзначають у США. У країні свято отримало велику популярність зокрема й завдяки фільмам та серіалам. У Сполучених Штатах заведено ходити у цей день до церкви та дякувати Богові.

Вперше День подяки відзначили в 1621 році жителі Плімутської колонії. Попередня зима видалася суворою, тому її вдалося пережити не всім колоністам. Та і решта не вижила б без підтримки корінних жителів — індіанців. На знак вдячності у 1621 році губернатор Вільям Бредфорд звелів заснувати свято.

23 листопада президент Володимир Зеленський у День подяки висловив вдячність США за підтримку, наголосивши, що завдяки “американській підтримці та глобальному лідерству мільйони українських життів були врятовані”.

Від імені всіх українців Олена Зеленська і я бажаємо усім американцям щасливого Дня подяки. Ми дякуємо вам, люди Америки. Знаємо, скільки з вас щиро співчувають нашій боротьбі і бажають Україні перемоги. Ми бачили, як багато з вас сприйняли близько до серця неспровокований напад на Україну і відчули, що це також напад на ваші цінності.

Він наголосив на вдячності з боку України. І зауважив, що єдність вільного світу завжди подолає будь-які загрози свободі.

Президент США Джо Байден закликав об’єднатися і висловити вдячність “друзям, сусідам, членам родини та незнайомцям, які підтримували одне одного протягом минулого року, демонструючи доброзичливість і єдність”.

  • 23 листопада УЗ запустила поїзд-кухню, у День подяки – традиційне американське родинне свято – до Харкова та Ізюма, аби приготованими у ньому святковими стравами подякувати тим, хто своєю щоденною працею допомагає прифронтовому регіону втриматись і продовжити рух до перемоги.
  • 23 листопада відзначають Всесвітній день акварелі та Міжнародний день боротьби з безкарністю. Християни цього дня вшановують Амфілохія Іконійського.
  • Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 22 листопада.

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS. 

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.

Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.

Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.