День подяки: свято з тривалою історією, яке відзначають у багатьох країнах світу
Джерело: Букви
День подяки відзначає низка країн світу. Свято переважно пов’язане із закінченням сільськогосподарських робіт.
День подяки відзначається у США в останній четвер листопада, у Канаді — в жовтні, в Україні — у вересні. З 17 вересня 2017 року Свято подяки відзначається у форматі Всеукраїнського.
Зазвичай святкування відбувається у родинному колі.
Традиційні страви:
- запечена індичка (у журавлинному соусі);
- гарбузовий пиріг;
- запечений батат;
- страви з кукурудзи.
Культура вдячності завжди була традицією у багатьох країнах світу. Не є винятком й Україна. Ще в давнину слов’яни відзначали Свято жнив на закінчення збору врожаю.
В Україні мають добру традицію святкування Свята Жнив вже понад 100 років. 3 березня 2006 року на зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій представили концепцію проведення Дня Подяки Богові на загальнонаціональному рівні. І хоча рішення у цьому питанні не прийнято ще й досі, 7 жовтня 2006 року в Україні вперше відбувся Всеукраїнський День Подяки. Християни з усіх областей України з’їхались до Києва, щоб подякувати Богові за хліб, за мир, за Україну. Участь у святкуванні взяли представники більшості християнських конфесій країни.
У 2007 році, 21 жовтня, вітаючи учасників свята, президент України Віктор Ющенко, відзначив його важливість у процесі духовного оновлення нації.
Традиція святкувати День подяки або ж Свято жнив публічно перемістилася в обласні центри.
17 вересня 2017 року, в межах відзначення 500-річного ювілею Реформації, вшанування якого було офіційно підтримано й Українською державою, відбулося святкування Всеукраїнського Дня Подяки на Хрещатику.
Сьогодні, 23 листопада, День подяки відзначають у США. У країні свято отримало велику популярність зокрема й завдяки фільмам та серіалам. У Сполучених Штатах заведено ходити у цей день до церкви та дякувати Богові.
Вперше День подяки відзначили в 1621 році жителі Плімутської колонії. Попередня зима видалася суворою, тому її вдалося пережити не всім колоністам. Та і решта не вижила б без підтримки корінних жителів — індіанців. На знак вдячності у 1621 році губернатор Вільям Бредфорд звелів заснувати свято.
23 листопада президент Володимир Зеленський у День подяки висловив вдячність США за підтримку, наголосивши, що завдяки “американській підтримці та глобальному лідерству мільйони українських життів були врятовані”.
On behalf of all Ukrainians, Olena @ZelenskaUA and I wish all Americans a happy Thanksgiving.
We thank you, the people of America.
We know how many of you sincerely sympathize with our struggle and wish Ukraine victory. We saw how many of you took to heart the illegal and…
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) November 23, 2023
Від імені всіх українців Олена Зеленська і я бажаємо усім американцям щасливого Дня подяки. Ми дякуємо вам, люди Америки. Знаємо, скільки з вас щиро співчувають нашій боротьбі і бажають Україні перемоги. Ми бачили, як багато з вас сприйняли близько до серця неспровокований напад на Україну і відчули, що це також напад на ваші цінності.
Він наголосив на вдячності з боку України. І зауважив, що єдність вільного світу завжди подолає будь-які загрози свободі.
Президент США Джо Байден закликав об’єднатися і висловити вдячність “друзям, сусідам, членам родини та незнайомцям, які підтримували одне одного протягом минулого року, демонструючи доброзичливість і єдність”.
From mine to yours – Happy Thanksgiving, America. pic.twitter.com/7o2NhEvBUn
— President Biden (@POTUS) November 23, 2023
- 23 листопада УЗ запустила поїзд-кухню, у День подяки – традиційне американське родинне свято – до Харкова та Ізюма, аби приготованими у ньому святковими стравами подякувати тим, хто своєю щоденною працею допомагає прифронтовому регіону втриматись і продовжити рух до перемоги.
- 23 листопада відзначають Всесвітній день акварелі та Міжнародний день боротьби з безкарністю. Християни цього дня вшановують Амфілохія Іконійського.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 22 листопада.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.