У НАТО запропонували створити «військовий шенген» у разі війни з Росією
Джерело: Reuters
У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
Голова Об’єднаного командування з тилового забезпечення та логістики НАТО Александер Зольфранк зауважив, що при переміщенні військ та техніки доводиться керуватися безліччю національних нормативних актів, від попереднього повідомлення, необхідного перед відправкою боєприпасів, до допустимої довжини військових конвоїв та профілактики захворювань.
Натомість генерал переконаний, що “військовий Шенген” дозволить долати бюрократичні перепони набагато швидше.
Ми маємо діяти на випередження. Ми повинні підготувати театр воєнних дій задовго до того, як буде застосовано статтю 5, — наголосив Зольфранк.
Раніше у НАТО заявили, що після десятиліть розрядки напруги Альянс знову має бути готовим до війни, яка може спалахнути у будь-який момент.
Зольфранк зауважив, що він хотів би бачити “військовий шенген”, зону вільного військового коридору, схожу на політичну шенгенську зону, яка дозволяє вільне пересування в більшій частині ЄС.
Зауважимо, у 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.
- 9 вересня розпочалися масштабні навчання НАТО “Північний берег” із захисту Балтійського моря.
- Нещодавно деякі з найвищих військовослужбовців альянсу НАТО вирушили до польсько-українського кордону, щоб зустрітися з Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним.
- Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.