«Війна може знову вийти за межі Сходу та Півдня» – Наєв
Джерело: Сергій Наєв в інтерв’ю ABCnews
Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв застеріг, якщо РФ продовжить нарощувати виробництво озброєння, у той час, коли західні партнери можуть зменшити військову допомогу Україні, повномасштабна війна може знову вийти за межі Сходу та Півдня.
З початку повномасштабного вторгнення Україна успішно не дала Росії окупувати більшість своїх територій, водночас битви за Харків і Херсон стали двома великими перемогами Збройних сил України.
Однак, контрнаступ на півдні наразі приніс незначні здобутки за понад п’ять місяців, слугуючи доказом того, що війна змінилася після перших успіхів України. Росіяни адаптують і вдосконалюють свою тактику, використовуючи більш досконалу зброю, як-от дрони-камікадзе Lancet і дистанційне мінування за допомогою реактивних снарядів РСЗВ, водночас покладаючись на свою перевагу в повітрі на лінії фронту та у тимчасово окупованих районах.
Наєв попередив, якщо Росія продовжить збільшувати виробництво зброї та вдосконалювати технології за допомогою своїх союзників, війна може знову вийти за межі Сходу та Півдня.
Ми готуємося до цього, — наголосив він. — Ми будуємо оборону, мінуємо території та тренуємо наші сили.
За даними розвідки ВПС України, за минулі два місяці Росія випустила в Україну понад 800 безпілотників, маючи в запасі близько 870 крилатих і балістичних ракет для атак по енергетичній інфраструктурі країни. Аномально тепла осінь поки що, мабуть, єдиний фактор, що зупиняє масовані ворожі обстріли.
Техніка критично важлива. Ціль, на яку за старими радянськими технологіями потрібно було витратити 100 снарядів – за західними технологіями потрібно значно менше, і вимірюється вона цифрами до десяти. Тому технології завжди переважають. І я ще раз акцентую, що ця допомога для нас дуже-дуже важлива, — заявив Наєв.
- Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв розповів про розробку та втілення під його керівництвом п’яти стратегічних операцій, які дали змогу Україні зірвати задум Росії щодо її бліцкригу.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що контрнаступальні операції українських військових у Донецькій та Запорізькій областях могли серйозно деградувати підрозділи російських окупаційних військ.
- Командир групи аеророзвідки “Птахи Мадяра” Роберт Бровді на псевдо “Мадяр” заявив про відплату росіянам за удар по 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді на Запоріжжі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.