ЗСУ просунулись на Мелітопольському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
Українські сили продовжують ведення наступальних операцій на Мелітопольському напрямку в Запорізькій області і, за словами росіян, просунулися на півкілометра до Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного).
За даними Генштабу ЗСУ, українські війська відбили російські атаки поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), Новоселівського (14 км на північний захід від Сватового) та поблизу Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної).
Також у Генштабі повідомили, що українські воїни продовжили штурм на південь від Бахмута та завдають російським військам втрат в особовому складі та військовій техніці.
Водночас, геолокаційні кадри, опубліковані 26 листопада, свідчать про те, що російським підрозділам вдалося просунутися на північний захід від Красногорівки (7 км на північний захід від Авдіївки) і в східній частині промислової зони на південно-східній околиці Авдіївки.
При цьому російські військові блогери зазначили, що російські армійці 26 листопада захопили всю промислову зону біля залізничної станції Ясинувата-2, утім, фахівці ISW поки не знайшли візуального підтвердження цих заяв.
Окрім того, 26 листопада російські війська продовжили наступальні дії на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна й підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 листопада, показують, що противник незначно просунувся на південний захід від Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська).
- За даними аналітиків, протягом листопада Росія, ймовірно, перекинула стратегічні систем ППО з Калінінградської області на заміну втраченим у війні з Україною.
- Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв застеріг, якщо РФ продовжить нарощувати виробництво озброєння, у той час, коли західні партнери можуть зменшити військову допомогу Україні, повномасштабна війна може знову вийти за межі Сходу та Півдня.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.