Україна змінить процес мобілізації, щоб підтримувати боєздатність армії – The Guardian

Джерело: The Guardian

Український уряд планує змінити практику мобілізації, намагаючись зберегти боєздатність після майже двох років повномасштабної війни з Росією.

Очікується, що про зміни буде оголошено вже цього тижня. Вони включатимуть використання комерційних рекрутингових компаній для проведення цілеспрямованішої мобілізації та запевнення призовників у тому, що вони виконуватимуть ролі, які відповідають їхнім навичкам, а не просто відправлятимуть на фронт, за словами одного високопосадовця.

“Деякі люди бояться, бояться померти, бояться стріляти, але це не означає, що вони не можуть займатися іншою діяльністю… Зараз у нас новий міністр з новим підходом”, – розповів секретар РНБО України Олексій Данілов.

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує, що цього тижня міністерство оборони надасть йому пакет нової мобілізаційної політики.

Данілов зазначив, що армія співпрацюватиме з двома найбільшими кадровими компаніями України, щоб виявити осіб із певними навичками та відмовити кваліфікованих українців, які хочуть допомагати армії, але не хочуть йти на фронт, від спроб ухилитися від призову.

“Мобілізація стане гнучкішою, будуть оголошені ті спеціальності, які потрібні, і люди зголошуватимуться на конкретну посаду. Наприклад, їм потрібні зварювальники або слюсарі і так далі”, – сказав Данілов.

Джерело в Міноборони підтвердило, що були підписані контракти з кадровими компаніями, але не повідомило подробиць. Не було відразу зрозуміло, наскільки рекрутингові компанії будуть залучені до процесу, ані на якому рівні триватиме загальний набір для роботи на передовій поряд із більш цілеспрямованим процесом.

Данілов визнав, що в Україні існує проблема з мобілізацією, однак додав, що російська пропаганда перебільшує їх масштаби.

“Росія намагається підігріти це питання, кажучи, що у нас не вистачає солдатів, що у нас проблеми з мобілізацією… У житті завжди є проблеми, не будемо переоцінювати”, – сказав він.

  • Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють неправдиву інформацію про те, що нібито бійців спецпідрозділу “Кракен” відправлять у Закарпатську область для посилення там мобілізації – у ЦПД спростували російські фейки.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.