Окупанти незначно просунулись на Авдіївському напрямку – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

У британській розвідці зауважили, що протягом останніх днів російські окупаційні війська здійснили невелике просування на північному напрямку “кліщів”, у межах спроби оточити Авдіївку на Донеччині.

Загалом від початку жовтня 2023 року на цій ділянці російські війська просунули лінію фронту на 2 км.

На думку фахівців, попри такий незначний результат, він, імовірно, є одним із найбільших досягнень Росії з весни 2023 року.

Однак це досягнення коштувало окупантам великих втрат, додали експерти.

У розвідці додали, що просування окупантів наближає їх до коксохімічного заводу, де ЗСУ займають одну з основних оборонних позицій.

“Хоча Авдіївка стала виступом на українській лінії фронту, Україна продовжує контролювати коридор території шириною приблизно 7 км, через який вона продовжує постачати місто”, – резюмували фахівці.

  • Посилаючись на дані Генштабу ЗСУ, аналітики зазначили, що протягом листопада втрати в російській армії становлять у середньому 931 особу на добу.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 24 листопада, свідчать про те, що російські війська просунулися на північ від Красногорівки (7 км на північний захід від Авдіївки).

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.