Екскомандувач армією США в Європі розкритикував коментарі щодо «повільного контрнаступу»

Джерело: ERR.ee

Колишній командувач армією США в Європі, американський генерал у відставці Бен Годжес заявив, що США ніколи б не відправили своїх військових у наступ, не досягши повної переваги в повітрі, і не забезпечивши велику кількість інженерного обладнання.

Уряд США постійно наголошував, що підтримуватиме Україну до перемоги. Однак, для України перемога означає повернення всієї території у міжнародно визнаних кордонах, притягнення воєнних злочинців до відповідальності та отримання репарацій. Водночас США поки що відмовляються остаточно окреслити, що це може означати з їхньої точки зору.

За словами Бена Годжеса, у Міноборони США є посадовці, які критикували “занадто повільний” контрнаступ ЗСУ.

Я пишаюся тим озброєнням, яке вже споряли США, одначе, цього достатньо лише для того, щоб утримати Україну у боротьбі, — пояснив генерал.

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
  • За словами Кірбі, у найближчі півтора-два місяці погодні умови не впливатимуть на контрнаступальні дії української армії.
  • В Інституті вивчення війни припускають, що контрнаступ ЗСУ у Запорізькій області призвів до деградації відносно елітних підрозділів повітряно-десантних військ РФ.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.