На засіданні Ради Україна-НАТО затвердили програму підготовки України до членства в Альянсі
Джерело: Укрінформ
29 листопада під час засідання Ради Україна-НАТО затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.
З такою заявою виступив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі, після завершення засідання.
“Сьогодні ми схвалили амбітну робочу програму на наступний рік. Вона включає енергетичну безпеку, інновації та взаємосумісність”, – зазначив генсек.
Він додав, що на цей час триває трансформація Комплексного пакету допомоги НАТО в багаторічну програму допомоги, щоб “допомогти Україні перейти від радянських часів до обладнання та стандартів НАТО” та “зробити їхні війська повністю взаємосумісними із нашими”.
Столтенберг додав, що на засіданні обговорено шлях України до НАТО, і союзники погодились, що Україна стане членом Альянсу.
“Зараз ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні, включаючи боротьбу з корупцією, зміцнення верховенства права та підтримку прав людини і прав меншин. Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше”, – заявив він.
- Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України схвалила проєкт адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік для представлення стороні НАТО.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.