Кріштіану Роналду зіткнувся з позовом на $1 млрд через рекламу на Binance

Джерело: BBC News

Футболіст Кріштіану Роналду зіткнувся з колективним позовом у США через його просування найбільшої біржі криптовалют Binance.

Позивачі стверджують, що його підтримка привела їх до збиткових інвестицій. Вони вимагають відшкодування збитків на суму, що перевищує 1 мільярд доларів.

У листопаді 2022 року Binance оголосила про свою першу колекцію незамінних токенів (NFT) “CR7” у партнерстві з Роналду, яка, за словами футболіста, винагородить шанувальників “за всі роки підтримки”.

NFT — це віртуальні активи, які можна купувати та продавати, але вони існують лише в цифровому вигляді. Як правило, вони використовуються для позначення права власності на щось, наприклад зображення чи відео в Інтернеті.

“CR7” належить до ініціалів і номера футболки Роналду, і використовується як бренд.

У відео в соціальних мережах, яке оголосило про партнерство, Роналду сказав потенційним інвесторам, що “ми збираємося змінити гру NFT і вивести футбол на новий рівень”.

Заявники стверджують, що просування Binance Роналду призвело до “500% збільшення кількості пошуків” для криптобіржі, яка зареєстрована на Кайманових островах.

Вони також зазначають, що це спонукало людей використовувати фірму для інвестування в те, що вони називають “незареєстрованими цінними паперами” — наприклад, у криптовалюту BNB Binance.

Відповідно до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), ці активи можна вважати цінними паперами, тому знаменитості, які їх підтримують, повинні дотримуватися законодавства США.

Позивачі стверджують, що Роналду мав би розкрити, скільки йому платили, але він цього не зробив.

Роналду та Binance, схоже, планують знову працювати разом у майбутньому, а в останній публікації в соціальних мережах від футболіста йдеться, що вони “щось готують”.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.