З 1 січня Чехія планує збільшити виплати українським переселенцям
Джерело: ProUkrainu
Вже з початку наступного року чеський уряд може збільшити встановлені витрати на житло для переселенців при розрахунку гуманітарної допомоги. Наразі готується відповідна постанова уряду, повідомив 29 листопада міністр праці та соціальних справ Чехії Маріан Юречка.
Поки що обговорюється розмір можливого збільшення житлової допомоги. Мовиться про виплати на оренду житла. Зауважується, що отримати виплати зможуть родини з доходами, нижчими за прожитковий мінімум.
Допомога для переселенців на житло у Чехії становить 2400-3000 крон (3864-4830 грн) на особу. Водночас родина з п’яти і більше осіб може отримати 15 000 крон (24 150 грн).
- Після багатомісячних суперечок у Німеччині погодили новий порядок розподілу витрат на розселення та утримання біженців. 7 листопада, під час засідання в Берліні, канцлер ФРН Олаф Шольц та глави земельних урядів домовилися, що з 2024 року федеральний центр виплачуватиме земельній владі за кожного претендента на притулок паушальну суму в розмірі 7500 євро на рік.
- Ще більш ніж 100 мільйонів гривень спрямовано на виплати українцям, які надали прихисток внутрішньо переміщеним особам.
- Уряд виділив понад 277 млн гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- Кабінет міністрів України схвалив постанову, яка затверджує порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
- За даними ЗМІ, майже чверть усіх канадців є іммігрантами, а з початку війни країна прийняла майже 200 тисяч вимушених переселенців з України. Утім, як зазначається, високі ціни у канадських мегаполісах змушують багатьох із них повертатися додому.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.