Глава МЗС Чехії заявив, що не слухав виступ Лаврова в ОБСЄ
Джерело: Ян Ліпавський/Twitter
30 листопада міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зауважив, що “не слухав виступ російського міністра закордонних справ” Сергія Лаврова на зустрічі ОБСЄ.
Я не слухав виступ російського міністра закордонних справ у Скоп’є. Я вирішив, що буде корисніше, щоб у цей момент у залі був наш колега, який відповідає за моніторинг дезінформації, — мовиться у дописі чеського міністра.
Projev ruského ministra zahraničí jsem si ve Skopje neposlechl. Považoval jsem za přínosnější, aby byl v tu chvíli v sále náš kolega, který má na starosti monitoring dezinformací.
— Jan Lipavský (@JanLipavsky) November 30, 2023
Раніше глава МЗС РФ звинуватив Захід у веденні “гібридної війни” проти Москви і заявив, що ЄС став “агресивним політичним об’єктом”.
ОБСЄ, що складається з 57 членів, є спадкоємицею організації часів холодної війни, однак нині її діяльність значною мірою паралізована тим, що РФ постійно використовує право вето, яке має кожна країна.
Особливих приводів для оптимізму зараз немає. ОБСЄ фактично перетворюють на придаток НАТО і Євросоюзу, — поскаржився Лавров.
Зауважимо, Україна, Естонія, Латвія та Литва бойкотує саміт Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) після запрошення на нього міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен приїде на міністерську нараду Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). На ній буде присутній глава МЗС Росії Сергій Лавров.
- Літак міністра закордонних справ Сергія Лаврова був змушений змінити маршрут – після того, як Болгарія відмовилася дозволити йому перетнути свій повітряний простір.
- 16 жовтня Київ відвідав голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.