Аргентина не приєднається до блоку БРІКС – майбутня глава МЗС

Джерело: Діана Мондіно/Twitter

30 листопада майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно заявила, що країна не приєднається до групи країн БРІКС.

Аргентина була серед шести країн, запрошених стати новими членами БРІКС на саміті, що відбувся в Південній Африці в серпні, в межах намагання групи “змінити світовий порядок”, де домінує Захід.

Зауважимо, на президентських виборах в Аргентині, з результатом у 56% голосів, переміг крайній правий політик Хав’єр Мілей. Його опонент, міністр економіки Серхіо Масса побажав успіхів новому лідерові.

Раніше він закликав “покинути хворий песо заради долара США” та обіцяв спалити Центральний банк.

Одначе, виборці сподіваються, що анонсовані економічні реформи нового президента вгамують інфляцію, що перевищує 150% в Аргентині.

Мілей визначив себе анархо-капіталістом. Він обіцяє скоротити державні видатки на 15% ВВП та зменшити кількість міністерств в уряді з 18 до 10. Також планує зменшити роль держави в економічному житті та домогтися зменшення податків.

Він також критикує Росію, Бразилію та Китай. Натомість виступає за зближення зі США та Ізраїлем.

Зауважимо, в інтерв’ю The Economist Мілей заявив, що одним з перших засудив повномасштабне вторгнення РФ до України.

Довідка. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР — зустрілися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

  • Нещодавно обраний президент Аргентини Хав’єр Мілей запропонував президенту України Володимиру Зеленському провести мирний саміт Аргентини з Латинською Америкою щодо російсько-української війни.
  • За сприянням української діаспори з Аргентини до Польщі прибула вже 15-та партія гуманітарної допомоги від початку повномасштабного вторгнення РФ. Цього разу вага вантажу склала 12,5 тонн.
  • Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
  • У перший день саміту БРІКС у Південній Африці китайський лідер Сі Цзіньпін “несподівано” пропустив бізнес-форум цього економічного блоку, відправивши замість себе міністра торгівлі – проголосити від його імені “полум’яну промову, яка засуджувала гегемонію США”.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.