На одержанні хабаря у $35 тис. викрито чотирьох суддів Київського апеляційного суду
Джерело: пресслужба САП
29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.
Відповідно до матеріалів справи, 28 листопада так званий “суддя-посередник” отримав від представника приватної компанії неправомірну вигоду за задоволення скарги на ухвалу місцевого суду про накладення арешту на повітряні судна.
Суддя залишив собі 10 тисяч доларів, а решту передав колегам, які виносили безпосередньо судове рішення.
Вже 29 листопада 25 тисяч доларів розподілили між всіма членами колегії суддів апеляційного розгляду справи.
Під час обшуків детективи вилучили кошти за місцем проживання суддів.
Наразі вирішують питання стосовно повідомлення про підозру. Санкція інкримінованої статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Довідка. Неправомірною вигодою в значному розмірі вважається вигода, що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у великому розмірі – така, що у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, в особливо великому розмірі – така, що у п’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
- Правоохоронці викрили та повідомили про підозру посадовцю столичного комунального підприємства у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.
- Заступниці директора комунального підприємства повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди.
- Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро викрили суддю Кропивницького апеляційного суду, який просив хабаря у фігуранта кримінального провадження, а за це обіцяв призначити йому інше покарання.
- Сумського міського голову Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі – понад 2 млн гривень, випустили під заставу.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.