Україна та Литва співпрацюватимуть у галузі досліджень і розробок оборонної промисловості
Джерело: Міноборони
У Міністерстві оборони України заявили, що Литва зацікавлена у співпраці з Україною у галузі досліджень і розробок оборонної промисловості.
Питання співпраці між країнами обговорював під час робочого візиту заступник міністра оборони України Юрій Джигир до Литви 29-30 листопада, де він провів зустрічі з міністром національної оборони Литовської Республіки Арвідасом Анушаускасом, його заступницею Монікою Тучкуте, а також пані канцлером Міноборони Литви Крістіною Дівятніковайте.
У межах зустрічі з очільником оборонного відомства Литви Юрій Джигир надав інформацію щодо реформування системи оборонних закупівель Міністерства оборони України та боротьби з корупцією у цій сфері, наголосивши, що це питання є принципово важливим для міністра оборони України Рустема Умєрова.
“Ми цінуємо та підтримуємо зусилля України щодо реалізації оборонних реформ, попри війну. Литва поділиться знаннями з Україною у сфері створення та підтримки прозорої системи закупівель. Ми передамо свій досвід – з чого починали, яка правова база необхідна, як забезпечити прозорість закупівель і запобігати корупції”, – зазначив Арвідас Анушаускас.
- 24 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте підписали угоду про технічне та фінансове співробітництво між країнами.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анусаускас в п’ятницю, 17 листопада, заявив, що Литва надала нову партію військової підтримки Україні, у якій є генератори, ліжка і сухі пайки, необхідні українським солдатам на полі бою.
- 9 листопада на засіданні уряду Литви погодили виділення Україні 2 млн євро на ліквідацію соціальних наслідків повномасштабної війни з Росією.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.