Лукашенко вдруге цього року відвідає Китай
Джерело: Reuters
Глава Білорусі Олександр Лукашенко протягом 3-4 грудня відвідає Пекін для переговорів з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Це вже друга поїздка соратника президента РФ Володимира Путіна до Китаю цього року.
Лукашенко, якого під час офіційного візиту 28 лютого-2 березня зустрічали салютом і військовими почестями, цього разу прямував з “робочим візитом”.
Вже 4 грудня, як зазначається, повинні відбутися переговори Сі та Лукашенка, під час яких мають обговорити “торгівлю, економіку, інвестиції та міжнародне співробітництво”.
Загалом Сі провів з Лукашенком 13 зустрічей, що відбувалися здебільшого в Китаї та у межах засідань Шанхайської організації співробітництва. Сі відвідував Мінськ 2015 року. Лукашенко востаннє прилітав до КНР у березні цього року. Тоді пресслужба Лукашенка повідомила про “насичену програму зустрічей” з “вищим керівництвом та бізнесом” Китаю.
З вересня 2022 року між Китаєм та Білоруссю узгодили “всепогодне та всебічне стратегічне партнерство”.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що США, надаючи озброєння Україні, підштовхують Росію до застосування ядерної зброї.
- 31 серпня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився виводити бойовиків російської ПВК “Вагнер” зі своєї країни. Заклики влади Польщі та країн Балтії він назвав “необґрунтованими та дурними”.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
- 18 жовтня показали рідкісні кадри президента Росії Володимира Путіна в Пекіні в супроводі офіцерів із так званим “ядерним портфелем”, за допомогою якого можна надати наказ про ядерний удар.
Так звані військові туристи їдуть в Україну, щоб самим поглянути на результат російсько-загарбницької війни. Такий тип туристичної індустрії називають “чорним туризмом”. В Україні близько десятка компаній пропонують подібні тури до Ірпеня.
30 листопада в Києві відбулося прощання зі старшим лейтенантом Павлом Ведибідою, відомим під позивним “Оболончик”. Герой загинув у стрілецькому бою біля Часового Яру 13 листопада 2024 року, захищаючи Батьківщину. Йому було 34 роки.
У Росії стався збій, який паралізував зв’язок та інтернет в країні. Хакери ІТ ARMY України завдали ворогові збитків на суму до 360 мільйонів доларів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 30 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 153 боєзіткнення. Найбільше боєзіткнень на Курахівському і Покровському напрямку.
За словами командира третьої бригади Нацгвардії України Олексія Хільченка, російські війська готуються до наступу в Запорізькій області.