Західні стартапери прагнуть позбавити Китай домінування у сфері рідкоземельних елементів
Джерело: Reuters
Західні стартапери прагнуть позбавити Китай домінування у сфері перероблення рідкоземельних елементів. На сьогодні Пекін контролює 87% світових потужностей, оскільки розпочав роботу над розширенням своєї сфери впливу ще у 1980-роках.
Прагнуть протистояти КНР такі компанії як MP Materials (MP.N) та Lynas Rare Earths (LYC.AX). Нині здебільшого використовують стандарт очищення цих стратегічних корисних копалин, відомий як екстракція розчинником. Метод є дорогим і брудним процесом, що негативно впливає на екологію.
Рідкісноземельні метали – це група з 17 металів, які використовуються для виготовлення магнітів, які перетворюють силу на рух для електромобілів, мобільних телефонів та іншої електроніки. Через радіоактивні відходи у США метод екстракції рідкоземельних елементів розчинником став непопулярним.
Натомість Китай за 30 років наростив величезні виробництва, які допомогти йому вивести економіку країни на друге місце у світі.
Зараз нові західні компанії пропонують перспективу перероблення корисних копалин швидшими, чистішими та дешевшими способами. Науковці та керівники компаній сподіваються, що зможуть до 2025 року скоротити залежність від Китаю, попри те, що зараз не запущено жодну комерційну діяльність.
Нова технологія RapidSX, яку планує до середини 2025 року впровадити компанія Ucore Rare Metals (UCU.V) на колишній базі ВПС США в Луїзіані, втричі швидша, ніж екстракція розчинником, не продукує небезпечних хімікатів та відходів і займає лише третину фізичного простору.
Також у Південній Африці до 2026 року компанія Rainbow Rare Earths (RBWR.L) планує розгорнути технологію, розроблену її партнером із Флориди K-Technologies, яка використовує під час переробки процес, відомий як безперервний іонний обмін, який використовують деякі виробники літію.
Стартап Aether, своєю чергою, розробляє нанотехнологію, яка програмує білки для вибіркового зв’язування та вилучення рідкоземельних елементів із рудних родовищ. Також приватна компанія Phoenix Tailings на початку цього року почала переробку за допомогою процесу, який, за його словами, не містить викидів і відходів.
- Китай будує перше у світі підводне комерційне сховище для зберігання даних. Інженери вже занурили у море на глибину 35 метрів поблизу південного острова Хайнань перший блок нової конструкції вагою 1300 тонн.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.