За добу оборонці півдня знищили ворожий склад з боєкомплектом та блокпост
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 4 грудня Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань, знищуючи особовий склад ворога та російську техніку.
Зокрема за минулу добу ворогу завдано втрат:
- 12 окупантів;
- 6 гармат;
- станція радіоелектронної боротьби;
- 2 розвідувальні БпЛА “SuperCam”;
- FPV-дрон;
- 6 одиниць автомобільної техніки;
- 2 човни.
Окрім того, українським захисникам вдалося знищити три спостережні пункти, пост радіолокаційної розвідки та радіолокаційної боротьби, пункт боєпостачання, склад з боєкомплектом і блокпост росіян.
Зауважимо, в Україні триває 649-та доба повномасштабної боротьби з російським агресором. За цей період часу, станом на 3 грудня, ЗСУ ліквідували понад 332 тисячі окупантів.
Також протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, двох – по зенітно-ракетних комплексах та двох – по складах боєприпасів противника.
Підрозділи ракетних військ завдали ураження важкій вогнеметній системі залпового вогню противника та зенітному ракетно-гарматному комплексу “Панцир”.
- На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 16 атак ворога в районах Богданівки, Іванівського, Андріївки та Кліщіївки Донецької області. Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.
- На Таврійському напрямку знову зросла активність піхоти ЗС РФ. Наступ росіян стосується і Авдіївки, де точаться важкі бої.
- РФ продовжує вести загарбницьку війну й, попри значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.