Rheinmetall постачить артилерійські снаряди Україні на понад 140 млн євро

Джерело: пресслужба Rheinmetall

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

Замовником зокрема десятків тисяч 155 мм снарядів виступила країна-партнер НАТО, яка підтвердила намір підтримувати Україну в її оборонній боротьбі ефективною довгостроковою військовою допомогою.

Боєприпаси за цим контрактом передадуть Силам оборони України у 2025 році. Одначе, у пресслужбі нагадали, що виробництво і постачання за попереднім замовленням приблизно 40 000 снарядів великого калібру заплановане у 2024 році.

Окрім цього, у середині жовтня 2023 року уряд Німеччини розмістив Rheinmetall замовлення на понад 100 000 снарядів калібру 155 мм, призначених для України, а також додаткові снаряди DM 121 фугасної дії.

Зазначається, що попит на артилерійські боєприпаси наразі дуже високий, що зумовлено не лише потребами України, а й необхідністю поповнити переважно порожні склади боєприпасів Німеччини та інших країн НАТО й ЄС.

Також наголошується, що у 2024 році Rheinmetall планує значно збільшити потужності виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну потужність виробництва до близько 700 000 артилерійських снарядів.

Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.