Експорт через кордон з Польщею зменшився на 40% – Гетманцев
Джерело: телемарафон
Заблокування українсько-польського кордону призвело до зниження обсягів експорту через прикордонні пункти пропуску на 40%. Це своєю чергою призвело до втрат у державному бюджеті на суму 9,3 мільярда гривень через неприйняття митних платежів.
Як сказав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, страйк польських перевізників став сильним ударом по українській економіці.
“Ми маємо на 40% зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Маємо заяву від перевізників про втрати у 400 млн євро тільки за перші два тижні цієї блокади”, – зазначив Гетманцев.
Крім того, у листопаді бюджет зазнав збитків у розмірі 9,3 мільярда гривень через неприйняття митних платежів.
Гетьманцев закликав уряди країн, де блокують кордон з Україною, уникати ситуацій, коли ситуація стає критичною. Він наголосив, що це може негативно вплинути і на їхню економіку.
“Послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного ворога і призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках. Зважаючи на те, що блокуванням займаються маргінальні політичні сили, які точно не представляють більшість у цих країнах, переконаний у тому, що на цьому тлі не треба гратися в політику, а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС”, – підсумував Гетманцев.
- Блокаду пункту пропуску через “Ужгород-Вишнє-Нємецьке” зі Словаччиною припинено, і тепер вантажівки пропускаються в звичайному режимі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.